materiály na palubu a do vnitřku ala teakové plaňky

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
salamandr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 28, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bystřice u Benešova

materiály na palubu a do vnitřku ala teakové plaňky

Příspěvekod salamandr » ned zář 14, 2014 9:45 am

Ahoj,

Prosím zkoušel jste někdo nějaké jiné dřevo mimo teaku ? Já jsem minulou zimu ze zvědavosti udělal dvě podlážky do vnitřku lodi pomocí korku a zaím nemám jediný problém. Neklouže to nedrolí se to...
Zajímalo by mne jestli zkoušel někdo jiný materiál třeba dub, buk a napustit ho olejem a zkrátka víc se o něj starat.
přikládám fotku jak to vypadá z toho korku

SALAMANDR
Obrázek
Naposledy upravil(a) salamandr dne ned zář 14, 2014 8:21 pm, celkem upraveno 1 x.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » ned zář 14, 2014 7:23 pm

Ahoj salamandre, k dotazu se připojuji, jen prosím uprav velikost druhé fotky, ať se to dá rozumně číst.
Za sebe jsem již připraven zkušebně aplikovat náhradní materiál na palubu, přes zimu, tedy pokud vyjde čas, proto raději neuvádím kterou. Rozhoduji se již delší dobu pro materiál, mám dostatek výhodného profilu dubu, jasanu a modřínu. U dubu se trošku obávám větší roztažnosti po nasáknutí vodou oproti týku, jasan je veden jako dřevina snadněji podléhající houbám, modřín jako nejlepší jehličńan zatím vede, zde řeším pouze potřebu ohybú ala suky. Rozhodnout se mohu kdykoliv do doby formátování dřeva, pokud se dozvím o lepší české alternativě, neřeším a seženu i třeba jako strom, nejdřív leden ;) .
Uživatelský avatar
salamandr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 28, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bystřice u Benešova

Příspěvekod salamandr » ned zář 14, 2014 8:28 pm

Ahoj,

Já chci vyzkoušet buk nebo akát. Dub jsem nezkoušel ale má pryskyřici a proto si myslím, že zčerná. Nevím hledám jestli to někdo vyzkoušel. Myslím že plnohodnotně nahradit teak nějakou českou dřevinou nelze ale v případě nějaké povrchové úpravy a vetší péče by to mohlo alespoň částečně jít.


S.
Uživatelský avatar
pireus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod pireus » pon zář 15, 2014 1:15 pm

Buk rozhodne neni vhodny do venkovniho prostredi !!!
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » pon zář 15, 2014 5:11 pm

Já jsem dal meranti a zatim drží druhou sezónu. Nijak zvlášt příkladně se o něj ale nestaram. Tak 2x do roka ho naolejuju. Na spodnim schodu na platu se to pořád koupe ve vodě.
Uživatelský avatar
david1972
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pát zář 02, 2011 2:00 am
Reputace: 2

Příspěvekod david1972 » úte zář 16, 2014 12:17 pm

Ahoj,

dal jsem iroko, zatím vše v poho (1 rok v ČR a 1 rok na moři), je to levnější než teak a dá se to sehnat ve firmě Torapo, kousek za Prahou.

D
Uživatelský avatar
Ismael
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 132
Registrován: pát zář 10, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ismael » pát zář 19, 2014 10:26 am

Ahoj všichni.
Hele Mloku mám dotaz k tomu korku. Zajímám se o něj, protože dost dobře vypadá a má i další přednosti. (To je skoro jako bych psal o nějaký babě,co?) Tak bych se rád zeptal - čím jsi ho lepil, čím jsi ho řezal a čím jsi naň kreslil, neboť ta imitace spár na fotografii vypadá jako fix ???
Děkuji ti z celého srdce, zdravím.
P.
Uživatelský avatar
salamandr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 28, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bystřice u Benešova

Příspěvekod salamandr » sob zář 20, 2014 3:59 pm

Ahoj Ismaeli

pokud mlokem myslíš mne tak tě musím zklamat fix to není. Korek koupíš v metráži. Tlouštka min 5mm doporučuji. Poté se vybavíš metrem, pravítkem a odlamovacím nožem. Nařežeš proužky dle libosti a ty nalepíš na podklad ( já lepil na osb desku) přčemž samozřejmě vynecháš spáry stejně jako když děláš s Teakem. Poté celé oblepíš páskou na malování a uděláš sikaflexem spáry. Špachtlí přebytečný materiál odstraníš a strhneš lepenku. Necháš zaschnout. Přebrousíš a buďto to tak ponecháš nebo jako já to celé i s podkladem uzavřeš lodním lakem zředěným 20% aby se vpil do korku ..... a máš hotovo :)

tady to je vidět ale v praxi to tak jednoduché není :)

http://tv.yacht.de/video/Refit%253A-Coc ... 49779f4315


Salamandr
Uživatelský avatar
HonzaElektro
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: pon dub 14, 2014 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: EU

Příspěvekod HonzaElektro » úte zář 23, 2014 10:18 am

užitečný video, dík :)
Uživatelský avatar
Ismael
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 132
Registrován: pát zář 10, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ismael » úte zář 23, 2014 11:28 am

Zdravím,
nezklamal jsi mne Salamandře, naopak! Video taktéž dobré. Ještě bych se chtěl zeptat, čím jsi to nalepil na tu OSB - desku, chemoprénem? Na tom videu to vypadá na nějaký "Herkules"? K tomu lakování........ použil jsi nitrolak? akrylátový lak? olejový lak? ......kolik vrstev a ředění 20% (1 + 4 ?) na první nátěr nebo na všechny nátěry? Přebrušovat jen spáry sika nebo celý povrch jako při lakování dřeva? Omlouvám se za nadbytek dotazů, ale jen velmi nerad bych postupoval metodou pokus /omyl. Na to nemám čas a nervy.
Děkuju. P.
Uživatelský avatar
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 413
Registrován: sob led 14, 2012 1:00 am
Reputace: 32
Bydliště: Gútor

Příspěvekod ixxo » sob úno 28, 2015 9:11 pm

Už aby bola jar, nech to tam môžem namontovať, dekle na bakisty. Staré boli zašlé, tak som ich chcel prebrúsiť, ukázalo sa že majú na povrchu iba dyhu, tú som s úspechom prebrúsil na podklad, tak som musel vyrobiť nové.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Příspěvekod err_ » sob úno 28, 2015 9:14 pm

Pekna prace. Masivni teak?
Taky me to ceka. Jak to budes lepit? Sikou nebo jeste necim?
Uživatelský avatar
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 413
Registrován: sob led 14, 2012 1:00 am
Reputace: 32
Bydliště: Gútor

Příspěvekod ixxo » sob úno 28, 2015 9:27 pm

Masívny teak okraje, preglejka okume do drážky, lepené epoxidom, plaňky nalepené sikaflexom na lepenie, spárované sikaflexom na spárovanie.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti