Dotaz-)která pojišťovna pojistímalé plavidlo proti živelné ?

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Pavel
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 24, 2006 12:04 pm
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Dotaz-)která pojišťovna pojistímalé plavidlo proti živelné ?

Příspěvekod Pavel » pát kvě 19, 2006 5:28 pm

Potřebuji poradit, která pojišťovna pojistí malé plavidlo proti živelné pohromě, odcizení, ...? Díky Pavel.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon kvě 22, 2006 10:06 am

Napr. Allianz ma produkt "havarijne poistenie malych plavidiel", co je priblizne obdoba havarijnej poistky na auto - to je tak nahrubo povedane, ale kryje to aj rizika, na ktore sa pytas :) .
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon kvě 22, 2006 1:19 pm

Anonymous píše:Napr. Allianz ma produkt "havarijne poistenie malych plavidiel", co je priblizne obdoba havarijnej poistky na auto - to je tak nahrubo povedane, ale kryje to aj rizika, na ktore sa pytas :) .


Bohuzel, pojistni jen, kdyz je lodi neco zpusobeno, ale majetkove a proti zivelne pohrome to nepojisti.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon kvě 22, 2006 2:45 pm

Vo vztahu k lodiam sa bezne daju poistit dva druhy poistenia:
1. vodne kasko - zodpovednost (zakonne poistnenie zodpovednosti)
2. vodne kasko - havaria

Poistenie 1. je obdoba zakonneho poistenia pri autach. T.j. ak ja niekomu sposobim skodu, tak tomu komu som skodu sposobil sa poskytne poistne plnenie. Ak rozbijem lod o suter, tak z tohto poistenia nedostanem nic. Ak do mna vrazi niekto iny, tak uhradu sposobenej skody si teoreticky mozem uplatnit z jeho poistenia. Obdobne ako pri autach aj tu existuje ekvivalent 'zelenej karty' pre cesty do zahranicia. U lodi je to tzv. MODRA KARTA - je to de-facto doklad, ktory hovori do akej vysky je poisteny kryty. Poistne sa urcuje podla limitu poistneho plnenia.

Poistenie 2. je obdoba havarijneho poistenia a vztahuje sa na lod, ktora je predmetom poistenia - t.j. ak niekde rozbijem lod o suter, tak mi vyplatia plnenie podla rozsahu skody. Ak do mna niekto narazi, mozem si narokovat uhradu skody plne s tohto poistenia a nasledne si poistovna eventualne moze vymahat cast krytia zo zakonnej poistky vinnika. Poistne sa pocita podla predovsetkym podla ceny lode.

P.S. nie som poistovak...:)))

mba
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon kvě 22, 2006 2:46 pm

Teda neviem ako v Cechach, ale na SLovensku taketo poistenia Allianz urcite ma a aj ich dojednava.

mba
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Dotaz-)která poji??ovna pojistí...?

Příspěvekod Denis » pon kvě 22, 2006 5:39 pm

Skoč do Alianzu a uvidí?, ale objednaj sa dopredu, lebo lode nerobia v?etci pois?ováci. A ak ti to v Čechách nechcú poisti?, tak skús nejakú zahraničnú, resp. v cudzine, kde je pois?ovanie lodí be?né. ?eby Nemecko? Ale myslím, ?e nadnárodné spoločnosti budú ma? v?ade rovnakú firemnú kultúru. Neviem či Alianz pois?uje aj proti kráde?i. Ale prečo nie, lode sa kradnú menej ako autá.
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Re: Dotaz-)která poji??ovna pojistí...?

Příspěvekod Standa* » pon kvě 22, 2006 8:51 pm

Také jsem zjišťoval pro mne nejlepší pojištění lodě Alianz byla velice drahá mám loď pojištěnou u Německé pojišťovny má svého zástupce v ČR jmenuje se p.Parchomenko tel.777172816 zeptej se a uvidíš co Ti řekne ahoj Standa
Uživatelský avatar
janovec
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: stř bře 29, 2006 2:58 pm
Reputace: 0

Re: Dotaz-)která poji??ovna pojistí...?

Příspěvekod janovec » pon kvě 22, 2006 11:04 pm

Pavel píše:Potřebuji poradit, která poji??ovna pojistí malé plavidlo proti ?ivelné pohromě, odcizení, ...? Díky Pavel.

Já jsem pojistil loď u rakouské poji??ovny PANTENIUS, odpovědnost, ?ivel, havárii a odcizení včetně přívěsu pro ČR a Evropu. Podle mně nejlevněj?í pojistka s velkým rozsahem krytí. Poji?tění se vztahuje na vodu i na transport a zimování.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: Dotaz-)která poji??ovna pojistí...?

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte kvě 23, 2006 12:23 am

Standa* píše:Také jsem zji??oval pro mne nejlep?í poji?tění lodě Alianz byla velice drahá mám loď poji?těnou u Nemecké poji??ovny má svého zástupce v ČR jmenuje se p.Parchomenko tel.777172816 zeptej se a uvidí? co Ti řekne ahoj Standa

Diky moc, zkusim tam zavolat. Pavel
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: Dotaz-)která poji??ovna pojistí...?

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte kvě 23, 2006 12:27 am

janovec píše:
Pavel píše:Potřebuji poradit, která poji??ovna pojistí malé plavidlo proti ?ivelné pohromě, odcizení, ...? Díky Pavel.

Já jsem pojistil loď u rakouské poji??ovny PANTENIUS, odpovědnost, ?ivel, havárii a odcizení včetně přívěsu pro ČR a Evropu. Podle mně nejlevněj?í pojistka s velkým rozsahem krytí. Poji?tění se vztahuje na vodu i na transport a zimování.

Diky, kouknu se na net a urcite je zkusim zkontaktovat, zrovna dnes jsem to resil v Alianz znova, primo s clovekem, ktery ma na starost lode a rekl mi, ze tohle nedelaji. Pavel
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: Dotaz-)která poji??ovna pojistí...?

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte kvě 23, 2006 12:26 pm

Anonymous píše:
janovec píše:
Pavel píše:Potřebuji poradit, která poji??ovna pojistí malé plavidlo proti ?ivelné pohromě, odcizení, ...? Díky Pavel.

Já jsem pojistil loď u rakouské poji??ovny PANTENIUS, odpovědnost, ?ivel, havárii a odcizení včetně přívěsu pro ČR a Evropu. Podle mně nejlevněj?í pojistka s velkým rozsahem krytí. Poji?tění se vztahuje na vodu i na transport a zimování.

Diky, kouknu se na net a urcite je zkusim zkontaktovat, zrovna dnes jsem to resil v Alianz znova, primo s clovekem, ktery ma na starost lode a rekl mi, ze tohle nedelaji. Pavel


Prosim te, nemohu se nejak dopidit te pojistovny Pantenius, nemas nejaky odkaz?Pavel
Uživatelský avatar
janovec
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: stř bře 29, 2006 2:58 pm
Reputace: 0

Re: Dotaz-)která poji??ovna pojistí...?

Příspěvekod janovec » úte kvě 23, 2006 10:06 pm

Anonymous píše:
Anonymous píše:
janovec píše:
Pavel píše:Potřebuji poradit, která poji??ovna pojistí malé plavidlo proti ?ivelné pohromě, odcizení, ...? Díky Pavel.

Já jsem pojistil loď u rakouské poji??ovny PANTENIUS, odpovědnost, ?ivel, havárii a odcizení včetně přívěsu pro ČR a Evropu. Podle mně nejlevněj?í pojistka s velkým rozsahem krytí. Poji?tění se vztahuje na vodu i na transport a zimování.

Diky, kouknu se na net a urcite je zkusim zkontaktovat, zrovna dnes jsem to resil v Alianz znova, primo s clovekem, ktery ma na starost lode a rekl mi, ze tohle nedelaji. Pavel


Prosim te, nemohu se nejak dopidit te pojistovny Pantenius, nemas nejaky odkaz?Pavel

Promiň. správně se pí?e Pantaenius.( www.pantaenius.com ).Já jsem to poji?toval přes TPS centrum, konkrétně pan Stejskal a byl jsem s ním spokojený. Cena je tak poloviční ne? u Kooperativy a Alianz, proto?e bonus Ti dají na začátku smlouvy a je to jejich specializace.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: Dotaz-)která poji??ovna pojistí...?

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte kvě 30, 2006 2:43 pm

Ahoj. Bylo by mo?né uvést co je TPS centrum i s adresou a tel., případně rovnou tel. na pana Stejskala /. Na uvedených stránkách tuto podstatnou informaci nelze nalézt/.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: Dotaz-)která poji??ovna pojistí...?

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte kvě 30, 2006 3:07 pm

Odpovím si sám a hlavně pro další případné zájemce.
TPS centrum . prodej, servis lodí atd. ..
Brno, Tůmova 17, tel. 543236753, Mob. na pana Stejskla 602724174
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » úte úno 08, 2011 7:59 am

Tak tady procitam ruzna vlakna ohledne pojisteni lode. Chci si nechat pojistit lod proti kradezi, vandalismu atd. Jenze na nasem trhnu snad neni pojistovna, ktera se timto zaobira. Zjistila jsem, ze tady existuje asi pet pojistoven, Allianz, Kooperativa, HDI Versicherung, Smarteo a jeste jedna, ale nemuzu si vzpomenout na jeji jmeno.

Pojistovnu Smarteo, jsem rovnou zamitla po precteni recenze na jinych strankach... pry pokud se neco stane, tak komunikace z jeji strany vazne.

HDI Versicherung vubec neodpovida na zadne maily.

No a zbyva Kooperativa a Allianz. Kdyz se zastavim na nejakou pobocku, tak na me koukaji, jak kdyz jsem spadla z nebe. Pry pojisteni lodi - plavidel nedelaji. Nebo se mnou vyplni predbeznou smlouvu, tu odeslou na centralu a nic se nedeje (tahne se to jiz nekolik mesicu).

Nevite nekdo o nejake "normalni " pobocce pojistovny, kde toto neni problem? Moc diky ...
Naposledy upravil(a) Ave dne úte úno 08, 2011 9:52 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte úno 08, 2011 8:25 am

můžeš zavolat panu Josefovi Vejrychovi. Dělá pro Allianz, specializuje se na pojištění lodí.
tel: 604806583
josef.vejrych@iallianz.cz.
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » úte úno 08, 2011 9:11 am

Dekuji moc za kontakt
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » úte úno 08, 2011 9:35 am

zkus Pantaenius
Uživatelský avatar
hula-m
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: čtv zář 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod hula-m » úte úno 08, 2011 9:58 am

Jako u každé jiné smlouvy platí: Stáhnout si smlouvu - tedy smluvní podmínky v četně všeobecných a pečlivě prostudovat. Naštěstí je mají už všichni na svých stránkách. Kdo nemá, tak rovnou vyloučit. Co není ve smlouvě, jsou jen babské povídačky. To že pojišťováci v první linii za moc nestojí může být často pravda(tím nechci hanit ty, kteří se o mě dobře postarali). Sám mám loď pojištěnou u Allianz. Zatím jen platím, a nikdy jsem nečerpal plnění (Bohu dík!). Takže jen částečná zkušenost.
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » úte úno 08, 2011 10:33 am

No ja mela pojistku u Slavie, jenze ta pojisteni lodi jiz zrusila. A na Slavii si rozhodne stezovat nemuzu.
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » úte úno 08, 2011 5:18 pm

Ave píše:No ja mela pojistku u Slavie, jenze ta pojisteni lodi jiz zrusila. A na Slavii si rozhodne stezovat nemuzu.
Kčemu je ta informace dobrá??!!!!! Předpověď počací včera pršelo :gun:
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » úte úno 08, 2011 7:58 pm

to geus: pro tebe mozna ta informace je k nicemu, ale spousta lidi ani nevi, ze pojistovna Slavia jiz dale nedela pojistky lodi - plavidel. Ty asi tento problem neresis, protoze kdybys ho resil, tak poradis! :gun:
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » úte úno 08, 2011 8:23 pm

Omyl já ten problém řeším a také hledám pojišťovnu. A ty co tady radily jako levné po zaslání údajú chtěli ročně asi 80.000. Je pravda moc pojišťoven to nedělá.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2496
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte úno 08, 2011 8:31 pm

Už se to tu někde řešilo,
Mám loď pojištěnou u pojišťovny BAVARIA-YACHT Munchen, "povinné" mám na 5.000.000,-EUR škody za 32,-EUR, a"havarijní" na cenu lodi 22.000,-EUR za 164,-EUR.
(Mám už ale 40% bonus, původně 260,-EUR) . Pojištění se vztahuje i na přepravu a jeřábování, zimování, krádež atd...
http://www.bavaria-yacht.de/
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte úno 08, 2011 8:33 pm

ještě v ČR funguje zastoupeni Lloydu. Nevím ale, od jaké velikosti pojišťují.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti